L I N G O

עוד שניה זה מגיע

הדומיינים החדשים שהולכים לשנות את עולם האינטרנט - לינגו בניית אתרים איכותיים ונגישים

    אתם כרגע כאן
  • דף הבית
  • פיתוחהדומיינים החדשים שהולכים לשנות את עולם האינטרנט

הדומיינים החדשים שהולכים לשנות את עולם האינטרנט

8 ביוני 2020 linadmin Comments Off

עוד אתם קוראים שורות אלו, מתחוללת לה מהפכה ברשת האינטרנט בכל הקשור לרישום שמות מתחם (דומיינים) : אם בעבר היינו צריכים לבזבז שעות ארוכות על מנת לחפש אחר דומיינים אטרקטיביים שקל לזכור ומצטלצלים טוב על הלשון, בהנחה שאף אחד לא תפס אותם קודם לכן, הרי שמהיום נוכל לבחור בין עשרות אם לא מאות סיומות נוספות ולהרכיב לנו כתובת אתר מותאמת אישית.

רוצים לדעת אילו סיומות של כתובות אפשר להשיג כבר היום?

הנה רק כמה מן הסיומות החדשות שאושרו ממש לאחרונה:

  •  .Mini – למכירת מותגים ומוצרים קומפקטיים (למשל ipad.mini)
  •  .Green – למוצרים בתחום האנרגיה המתחדשת והאנרגיה הירוקה
  • .BIO – לחברות בתחום הביוטכנולוגיה
  •  .Cash – לאתרים פיננסים, הזדמנויות עסקיות וכו'.

הגנו על המותג שלכם

אם אתם בעלי סימן רשום, בוודאי תשמחו לדעת שמעכשיו כבר לא צריך לדאוג שמישהו ינסה לגנוב את הדומיין שלכם מתחת לאף, וזאת בתנאי שתוכיחו את הבעלות על הסימן הרשום במסגרת 60 הימים הידועים כתקופת "הזריחה" (Sunrise).

אם יש לכם הרבה כסף פנוי ביד (185 אלף דולר ליתר דיוק, לא כולל 25 אלף דולר נוספים לשנה אם הבקשה תאושר), תוכלו אפילו לרשום סיומת חדשה על שם המותג שלכם, ומותגים יוקרתיים כמו BMW כבר עשו זאת. (אחת מהסיבות למחיר היקר היא בן היתר למנוע מאנשים לרשום סיומות על שמות מותגים ידועים).

לעומת זאת, גם אם אין לכם עדיין סימן רשום או שאתם מעוניינים לרשום מילה בעלת משמעות (שאי אפשר בדרך כלל לרשום עליה סימן רשום ברוב המדינות), כדאי לכם לבצע רישום מוקדם, וניתן לעשות זאת גם עבור סיומות שעדיין לא אושרו. בכל מקרה, לאחר תקופת הזריחה, ישנה תקופה נוספת הידועה כ – Landrush ובה אם יוגשו שתי בקשות זהות או יותר, ייתכן ויערך מכרז בין כל מי שהגיש את הבקשה, כך שעדיף לכם להירשם כמה שיותר מוקדם (הבקשה תועבר אל החברה שאחראית על הרישום בפועל בהקדם האפשרי).

פנו אל כל קהל הלקוחות שלכם דרך כתובת אחת

יתרון נוסף של הסיומות החדשות הוא שהן לא מקושרות בהכרח מדינה או אזור מסוימים, ולכן ניתן לשייך אותם למדינות שונות באמצעות סאב דומיין או שימוש בתיקיות משנה בלי שהדבר ייראה מוזר ומבלי הצורך להתחרות באתרים דומים שיושבים על כתובת .com שכפי שהיה עד כה… מצד שני, עדיין יהיה אפשר לשייך את האתר עצמו למדינה מסוימת באמצעות ביצוע ההגדרות הנכונות בכלים של מנועי החיפוש למנהלי אתרים (לדוגמה, כלי מנהלי האתרים של גוגל).

סיבות נוספות מדוע כדאי לשים על הדומיינים החדשים

מלבד העובדה שהכתובות החדשות יהיו בעלות מיתוג טוב יותר ויבדלו את האתר שלכם מאתרים העושים שימוש בכתובות "רגילות", בטווח הרחוק עשויות להיות להן עוד מספר יתרונות משמעותיים, למשל:

מנועי החיפוש עדיין נותנים חשיבות מסוימות למילים שמופיעות בשם הדומיין ולכן סביר להניח שהם ייאלצו להתחשב גם במצב החדש שבו לסיומת עצמה תהיה משמעות מילולית (הסיומת נחשבת לחלק החשוב ביותר בדומיין).
הדבר נכון גם לגבי קישורים, כלומר, גם אם מישהו יקשר לאתר רק באמצעות הכתובת שלו, הוא ישתמש במילת המפתח כברירת מחדל. (עד כה קישורים כאלו היו קישורים מלאכותיים שהאפקטיביות שלהם הייתה מוטלת בספק).
במקרים מסוימים ייתכן כי הכתובות החדשות יהיו פחות מבלבלות לגולשים מכיוון שהשימוש במקפים על מנת להפריד בין מילים יופחת והכתובת תהפוך לקצרה יותר. (לדוגמה, במקום הכתובת dentist-johnsmith.com יהיה אפשר להשתמש רק בכתובת johnsmith.dentist).
ברוכים הבאים לעולם הדומיינים החדש.